Bu Yaziyi Paylaş facebook'a ekle twitter'a ekle myspace'e ekle friendfeed'e ekle google bookmark'a ekle msn ekle rss abone ol

Hava Durumu

2013 yılının son Ay’ına girdiğimiz bugünler de Türkiye de yaşanan soğuk kış mevsiminin başlandığı bu günler de dikkat etmeniz konusunda meteoroloji uzmanları sizleri uyarıyor.

2013 Yıl’ın sonu ve 2014 Yılına sayılı günler kalmasına Kış Ay’ının bu sene biraz cetin ve çok sert gececeğine benziyor.

Meteoroloji Genel Müdürliğüne göre Türkiye’nin kuzeybatı kesimlerinin Balkanlar  üzerinde gelen soğuk hava ‘nın etkisine gireceğinin tahmin edildiğini açıkladı.

Aniden bastıran soğuk hava Türkiye’nin bir çok şehrin de fırtına ve karla karışık soğuk kış gecelerinin geldiğinin habercisi olan kar bugün İstanbul’da yüzünü gösterdi.

İstanbul’a kar yağışı yüzünden soğuk hava şartlarına rağmen yollar ve trafik gecitlerin de bir çok zorluklar yaşandı.

Meteoroloji soğuk hava’nin şiddetini dahata artıracağını ve yaşlı ve dışarıya çıkacak kişilerin sık kazaklar ve atkı pere takmlarını önerdi.

Türkiye’nin çeşitli bölgelerin de etkisin sürdüren sağnak yağıslar zaman zaman kar şeklin de yağmaya devam etmekdedir.

Türkiye’nin en soğuk şehirleri olan Edirne Erzurum Palandöken ve Zonguldak bolu gibi Turistlik yerlere şimdiden kar yağmaya başladı bile.

Hava sıcaklığının ilerliyen günler de kuzeybatı kesimlerin de yarın ülke genelin de hissedilir derecede  6-10 derece arası azalacağı ve bu hafta önümüzdeki hafta için de mevsim normalleri altında seyredecegi belirleniyor.

Zaman, zaman lodos ve fırtınanın etkisiyle sağanak ve karla  beraben  şiddetli rüzgarlarin eseceğini ve mevsim şartlarının altında hava durumunda eksi (-) yönden azalma olacağini belirten meteoroloji yetkileri ülke genelinde hava durumunun soğuk ve yağıslı bir şekil de gececeğini belirtiyorlar.

Fırtına öncesi sessizliğin hakim olduğu istanbul’da meteoroloji yetkileri İstanbul’a ilk kar yağışının olacağını belirtmektedirler.

Hava sıcaklıkları 10 derece birden soğumaya başlandığı Aralık Ay’ı için soğuk bir kış mevsimi gececeğinin habercisi olan kar İstanbul’a yağmaya başladı bile. Ülke genelinle soğuklar etkisini göstermeye başladı.

Bir çok şehir de hava durumu Televizyon ve gazeteler de takip eden Türk vatandaşlar Yılbaşı’nın yaklaşmasıyla çıkacakları tatil şehri için şimdiden planlar yapmaya başladılar. Güzel bir tatil için yollara düşecek vatandaşlarımızın yollarda karla kaplı kötu hava şartları nedeniyle yollarda herhangi bir aksaklık olmaması için Meteoroloji ve Kara yollari birlikte çalışmalarını sürdürmektedir.

Don olaylarının sebep olacağı kazalara ve yer kaymasına karşı Meteoroloji yetkileri vatandaşları bu yönden uyarıyor. Bakalım ilerliyen günler de ne gibi hava değişimleri bizleri beklicek bunu da merak için de bekliyelim. Aman siz, siz olun kendinize dikkat edin, grip ve soğuk algınlıklarına bulaşıcı kış hastalıklarına karşı tedbiri elden bırakmayınız. Bol bol c vitamini almayi da unutmayınız.

 

 

Hava Durumu Benzer Yazılar

Minik Serce lakabıyla Türkiye’nin en büyük ses sanatcısı ünvanını elinde bulunduran, ve yaptığı binlerce Müzik Besteleri ile Türkiye’nin
Güzel izdivaç sunucu Esra Erol ikinci çocuğunun cinsiyeti hakkında merak edilen soruya kendi sunmuş olduğu izdivaç proğramında hayranlarıyla

Toplam 0 Yorum Yapılmış

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
Hava Durumu Etiketler

MersinSohbet.Com Bay ve Bayan Arkadaşlık Mersin Sohbet | Mersin Chat | Mersin Sohbet Odaları Hoş Sohbetler Diler. Sitemap

Last news canadian pharmacies "]) Canadian pharmacy drugs enter your Health Record number. Top offer canadian pharmacies is suitable for you. Where to buy cheaper drugs? Canadian pharmacies ~?[} buying cialis refill, manage your family's prescriptions.

Warning: scandir(/home/mr1snx72/domains/mersinsohbet.com/public_html/wp-content/themes/sohbet/../../../../) [function.scandir]: failed to open dir: Permission denied in /home/mr1snx72/domains/mersinsohbet.com/public_html/wp-content/themes/sohbet/footer.php on line 45

Warning: scandir() [function.scandir]: (errno 13): Permission denied in /home/mr1snx72/domains/mersinsohbet.com/public_html/wp-content/themes/sohbet/footer.php on line 45

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/mr1snx72/domains/mersinsohbet.com/public_html/wp-content/themes/sohbet/footer.php on line 47