Bu Yaziyi Paylaş facebook'a ekle twitter'a ekle myspace'e ekle friendfeed'e ekle google bookmark'a ekle msn ekle rss abone ol

Twitter Nedir

Her gecen gün ilerliyen Teknoloji’nin beraber getirdigi sanal İnternet ortamın da sosyal ağ sitelerinin sayıları her gecen gün daha da çok artmakdadır. Facebook, quora ve son zaman da daha çok Türkler’inde giriş yaptıkları bir başka sosyal ağ paylaşım instagram sitesi de Twitter sitesidir.

Twitter nedir?

Twitter 140 ve 160 gibi kısa karakterler den oluşan ve twett üzerin den insanların mesaşlması ve kendi profil özel tanıtım bölümlerin de günlük yaşantılarını hayranarına ve sevenlerine paylaştıkları bir mikro blog ve kısa mesajlaşma sitesidir.

Twitter

 

Twitter.com  üzerin den sizler de giriş yaparak kısa ve anlamlı bir şekil de kolay yoldan sizler de Twitter bloğuna kolay bir şekil de üye olabilirsiniz.

Twitter sitesine girip kendi İsmini ile yada takma bir isim Rumuz (Nick name) alıp üye olduktan sonra kendi prolifinizde kendinizden söz edebilir resimlerinizi ve günlüğünüzü burada sevdiklerinizle payaşabilirsinizi.

Twitter sitesin de hayranı olduğunuz sanatcı ve magazincileri sporcularu burada bulabilirsiniz.

Birini aramak ve takip etmek istiyorsanız Twitter arama butonuna «follow» yazarak o kişi hakkında kısa öz bilgilerine ve yaptığı paylaşımlara hemen ulaşabilirsiniz.

Tweet sitesine sizler de giriş yaparak burada 140 ve 160 karakterler de sizler de kısa ve öz günlük paylaşım ve mesajlaşma yapabilirsiniz.

Twitter’in Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Biraz da sizlere bu konu dan söz etmek istiyorum. Twitter’in insanlara bir çok faydası vardır. Bunlardan bir kaç tanesini sıralamak gerekirse; Twitter de Gündemi daha yakından takip edebilirsiniz. Dünyada ve yurtta olan biteni twitter aracılığı ile takip edebilirsiniz.

Gündemi takip ederek, Magazin haber spor, fıkra,astroloji artist, sanatcı, film müzik, albüm gibi faydalı bloglara buradan ulaşabilir, ve hayranı olduğunuz Türk ve yabancı sanatcıları buradan kolay bir şekil de takip edebilirsiniz. Çok popüler olan Twitter son zaman da Türkler’in Facebook gibi daha çok kullandıkları bu sosyal paylaşım sitesi tamamen ücretsiz bir şekil de sizlere hizmet vermektedir.

Bu kadar faydası olan Twitter’in bunlarla sınırlı kalmıyor. Bir iş veren yada bir firma sahibisinizi firmanızın yada marka sahibi iseniz markalarınızın ve sitelerinizin yada kişisel blog’larınızın tanıtımlarını twitter sayesin de yapabilirsiniz.

Sizler de ailenizle yada sevdiklerinizle askerlik anılarınızı Tweet olarak sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. Bura da kendi foto albümünüzü ve müzik video arkadaş grubu oluşturabilirsiniz.  Son zaman da ünlü sanatcıların da kullandığı Twitter’deki ünlü kişiler İbrahim Tatlışeş, Sezen Aksu, Ebru Gündeş, Acunn Ilıcalı, Hülya Avşar gibi ünlüler’in günlük olarak Twitter blog sayfalarında hayranları ile mesajlaşmaktadırlar.

Twitter’in faydalarının yanında zararları da bulunmaktadır.

follow-me

 

Twitter yeri geldiği gibi muhteşem ötesi faydalı bir site olmasına rağmen bazen bu paylaşım sitesi’nin zararları da olabilmektedir.

Twitter de doğrudan bir kontol yapılmadığı için rast gele acılan fake twitter hesapları genellikle Ünlü siyaset büyük devlet adamları ve sanatcılar adına acılan Twitter hesaplarında olumsuz yalan dolan palavra bir şekil de twitt açan fake sahte kullanıcılar yüzün den olmadık olumsuz işler baş yormaktadır.

Çünkü twitter de sahte gercek dışı haberler yazan kullanıcılar genellikle burada follow me sahte ziyaretci yada hit kazanmak amaçlı bu tür sahte yollara başvurmaktadırlar. Twitter sitesine sizler de cep telefonlarınız sayesin de kolay bir şekil de üye olup giriş yapabilirsiniz. Twitter de çoklu dil tercihi ve giriş yaptığınız ülkelere göre mesajlaşma dil seceneğini secebiliyorsunuz. Burada tabiki yeni arkadaşlıklar da bulabilirsiniz. Sevgi ve saygı cercevesin de sizler de twitter hakkında merak ettiklerinizi bu konumuz altında bizlere soru cevap şeklin de kafanıza takılan soruları bizlere sorabilirsiniz. Elimizde geldiği sürece bizler de sizlere Twitter ve Facebook hakkında bildiklerimizi yada merak ettiklerinizi bu konu altında sizlere bilgiler şeklin de sunmaya devam edecez.

Twitter Nedir Benzer Yazılar

Gelişen sanal ortamın da Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte gelen sosyal ağ paylaşım siteleri Facebook ve Twitter gibi paylaşım sitelerine giriş
Gelişen İnternet sanal alemin de daha çok insanlarımızın eğlenmek ve arkadaşlık kurmak için seviyeli ve kaliteli sohbet sayfalari aramaktadırlar.

Toplam 0 Yorum Yapılmış

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
Twitter Nedir Etiketler

MersinSohbet.Com Bay ve Bayan Arkadaşlık Mersin Sohbet | Mersin Chat | Mersin Sohbet Odaları Hoş Sohbetler Diler. Sitemap

Last news canadian pharmacies "]) Canadian pharmacy drugs enter your Health Record number. Top offer canadian pharmacies is suitable for you. Where to buy cheaper drugs? Canadian pharmacies ~?[} buying cialis refill, manage your family's prescriptions.

Warning: scandir(/home/mr1snx72/domains/mersinsohbet.com/public_html/wp-content/themes/sohbet/../../../../) [function.scandir]: failed to open dir: Permission denied in /home/mr1snx72/domains/mersinsohbet.com/public_html/wp-content/themes/sohbet/footer.php on line 45

Warning: scandir() [function.scandir]: (errno 13): Permission denied in /home/mr1snx72/domains/mersinsohbet.com/public_html/wp-content/themes/sohbet/footer.php on line 45

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/mr1snx72/domains/mersinsohbet.com/public_html/wp-content/themes/sohbet/footer.php on line 47